Flytten

Annonser

Steg upp tidigt idag efter första natten i Mackan. Vi höll på till 21.20 igår kväll och då var vi rejält trötta. Vår middag blev smörgås och ett glas vin. Skulle köpt kebabrulle men vi hann inte innan pizzerian stängde.

Men efter allt jobb orkade vi knappt äta. Det regnade hela dagen och natten. Tur man har rutiner sedan tidigare i husbilen.

Idag kom flyttbilen och de verkar kunna ta alltihop på en dag. Alla lådor är lastade och det blev 60 stycken totalt. Nu har de börjat packa in alla möbler i tjock plast.

Allt ivrigt påhejat av hundarna.

Fast Unkas gav upp och överlåter spanadet till de andra två.

De är trötta idag, precis som vi så det blir nog en tidig kväll för oss.

1 svar på ”Flytten

  1. Anne – Livet ur mitt perspektiv – med utsikt från insidan. Små nedslag i mitt liv ur mitt perspektiv. En alldeles vanlig människa, ett alldeles vanligt liv. Inte så mycket att orda om och ändå är det precis det jag gör!
    Anne den skrev:

    Det räcker väl att två spanar i taget 🙂

Lämna ett svarAvbryt svar