Hade väntat mig att få min leverans idag men fick besked om att den är försenad. Jag har ju köpt en värmekrage från amazon då jag har stora plågor med min nacke sedan en tid tillbaka. Artros är nog det som är svaret och nu försöker jag göra allt för att slippa värken.

Vi har kört lite lugnt idag. Jag moppade golvet och JR har pysslat med olika saker som behövts göras. Det har varit en mycket härlig dag och vi har varit ute mest hela tiden. Jag rotade fram en gammalt täcke och lade det på trädäcket. Nägot som Lino uppskattade.
Jag har tittat på gamla foton idag och naturligtvis stannar man i tiden och det gör både ont och gör en glad. Som vanligt har jag gått runt och tittat på alla växter. Nu PÅ hösten händer det en hel del.
Så skönt att vi kunde sitta ute och äta idag på dagen. Lite sommarfeeling igen efter allt regn.